- Други спортове, Лека атлетика

Мирела Демирева остана девета във финала на скок височина на европейското първенство по лека атлетика в Мюнхен

224 Views

Мирела Демирева завърши на девето място във финала на скок височина при жените на европейското първенство по лека атлетика в Мюнхен.

32-годишната българка приключи с постижение от 186 сантиметра. Тя преодоля 182 и 186 сантиметра от първи опит, но след това направи три фаула на 190 сантиметра.

Тази височина се оказа непреодолима за пет от 13-те финалистки, а за място в топ 3 се оказа нужни едва 193 сантиметра.

Шампионка със 195 сантиметра стана украинката Ярослава Магучих. 20-годишната Магучих направи успешни опити на 186, 190 и 195 сантиметра от първи опит, след което направи три грешки на 197 сантиметра.

Сребърният медал стана притежание на черногорката Мария Вукович, която също преодоля 195 сантиметра. Вукович стигна до тази височина едва от трети опит, което я остави зад Магучих в класирането. Бронзът е за сръбкинята Ангелина Топич със 193 сантиметра.

Автор: Георги Крумов,  БТА

Снимка: Официален Фейсбук профил на Мирела Демирева!