- Англия, Европейски футбол, Футбол

Разочароващо начало за Ерик тен Хах и “Манчестър Юнайтед”, “Ливърпул” също се издъни, а Холанд вкара два гола в дебюта си!

136 Views

Първият кръг от новия сезон във Висшата лига ни предложи много емоции.

“Арсенал” победи доста прагматично “Кристъл Палас” с 0:2, макар да не изигра най-добрият си мач.

В 20-ата минута Габрел Мартинели реализира след много хубаво заучено положение от ъглов удар.

Първи минути с екипа на “Арсенал” записаха – Олександър Зинченко и Габрииел Жезус.

През втората част домакините тръгнаха напред, имаха ситуации, но последният пас сериозно куцаше.

В добавеното време Марк Гуехи си отбеляза автогол и оформи крайното – 0:2.

“Ливърпул” не успя да победи “Фулъм” като гост, двубоят завърши 2:2.

Тимът на Юрген Клоп подходи доста лежерно към двубоя, като лондончани надиграваха съперника си в големи периоди от мача.

За домакините на два пъти се разписа Александър Митрович, второто попадение падна от дузпа. За “Ливърпул” отбелязаха Дарвин Нунеш и Мохамед Салах.

“Тотнъм” направо смача “Саутхамптън” –  1:4.

Головете за “шпорите” вкараха – Райън Сесиньон, Ерик Дайер и Деян  Кулушевски, а Махамед Салису си отбеляза автогол. За “светците” реализира Джеймс  Уорд– Прауз.

“Челси” надви “Евертън” с 0:1 в досга нервен сблъсък, голът за “сините” реализира Жоржиньо от дузпа.

Дебют за лондончани направиха – Калиду Кулибали, Рахим Стърлинг и Марк Кукурела.

“Манчестър Юнайтед” претърпя крах при дебюта  на Ерик тен Хах, губейки с 1:2 от “Брайтън”.

Новият треньор бе принуден да използва Кристиан Ериксен като фалшива деветка, тъй като нямаше достатъчно опции в атака.

Много грешки в средата на терена направиха Скот Мактомини и Фред, които започнаха като двойка дефанзивни халфове.

Двата гола за “чайките” отбеляза Паскал Грос, като и двете попадения минаха от дясната зона на отбраната, където Диого Далот и Хари Магуайър бяха надигравани с лекота.

Ерик тен Хах опита да заиграе офанзивно, като пусна Кристиано Роналдо и Дони ван де Беек, вторият се включи никак нелошо, но не и достатъчно ефективно. Маркъс Рашфорд изпусна две много чисти ситуации през второто полувреме, в което “червените дяволи” играха доста  добре, тъй като Ериксен бе върнат в халфовата линия и раздаваше отлични диагонални пасове.

В 68-ата минута Алексис МакАлистър реализира в собствената  си врата, а докрая на срещата “Брайтън” се бранеше отлично.

Силен дебют за “Ман Юнайтед” направи Лисандро Мартинес, той си партнираше с Хари Магуайър. Първи минути като смяна записа и Тирел Маласия, заедно с Алехандро Гарначо и Антъни Еланга.

“Манчестър Сити” започна по шампионски, надделявайки с 0:2 над “Уест Хям”.

И двата гола отбеляза норвежецът – Ерлинг Холанд, за когото това бе дебют във Висшата лига, едното попадение падна от 11-метров наказателен удар.