“Берое” победи “Ботев” Враца

148 Views

“Берое” победи “Ботев” Враца.

Тимът на Петър Хубчев показа добър футбол особено през втората част и заслужено спечели.

Ето какво още съобщи сайтът на “Берое”:

„Берое“ постигна победа на старта на шампионата и се наложи с 2:1 над „Ботев“ (Враца) под Аязмото. Гостите излязоха напред в резултата в 10. минута след попадение на Жан-Пиер да Силва. „Берое“ изравни в 21. минута след гол на Стийв Траоре, който реализира в дебюта си с екипа на тима – 1:1. „Зелените“ бяха по-активни през втората част и атакуваха съперника. Това даде резултат и „Берое“ получи дузпа 15 минути преди края, която бе реализирана от Тунгара – 2:1.

СТАРТОВ СЪСТАВ

Петър Хубчев заложи на седем нови попълнения – Иван Караджов, Николай Николаев, Димитър Пиргов, Лукас Мартинс, Спас Георгиев, Стийв Траоре и Луизиньо.

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ

Гостите първи стигнаха до удар към вратата и това се случи в 5. минута, когато да Силва бе изведен зад гърба на отбраната, но неговият удар от границата на пеналта бе неточен.

Спас Георгиев пробва удар от дистанция в 9. минута, но топката мина на метър от гредата.

„Ботев“ (Враца) успя да открие резултата в 10. минута, когато Жан-Пиер да Силва отново бе изведен сам срещу Караджов и този път прати топката в мрежата за 0:1.

В следващите минути „Берое“ владееше топката и играта бе предимно в половината на гостите.

Траоре пробва удар от границата на наказателното поле в 17. минута, но не намери очертанията.

„Берое“ изравни резултата в 21. минута след страхотен гол на Стийв Траоре. Халфът овладя дълъг пас от Серкан и прати кълбото в горния десен ъгъл за дебютното си попадение с екипа на тима – 1:1

Следващите 15 минути на мача бяха равностойни и нямаше сериозни положения пред някоя от вратите.

В 39. минута „Берое“ организира отлична атака, при която Мечев намери Траоре, а той продължи за Тунгара. Халфът центрира, а Луизиньо засече с крак. Топката обаче срещна гредата.

Тунгара стреля от дистанция в последната минута на първата част, но ударът му мина покрай вратата.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ

Минута след подновяване на играта Варгас се озова на стрелкова позиция, но Караджов отрази удара му.

Караджов се намеси и в 52. минута, когато Кавдански игра с топката след корнер, но не затрудни вратаря.

Две минути след това Мечев центрира от фаул, а бранител на гостите докосна топката и отклони точно пред Луизиньо.

„Берое“ притисна съперника в следващите минути и създаде няколко опасни ситуации, но не стигна до удар към вратата.

Мечев центрира много опасно от фаул в 66. минута и се получи сериозно разбъркване пред вратата на гостите, но все пак бранителите се справиха.

В 75. минута „Берое“ получи право да изпълни дузпа, след като Тунгара нахлу в пеналта и бе съборен от Меси. Зад топката застана потърпевшият Тунгара, който реализира и „зелените“ поведоха с 2:1

Десет минути по-късно Мечев стреля от пряк свободен удар, но не намери целта.

Две минути преди края Кавдански засече с глава след центриране от корнер, но не намери очертанията.

Това бе всичко в срещата и „Берое“ спечели мача с 2:1.

В СЛЕДВАЩИЯ КРЪГ

„Берое“ гостува на „Арда“ в Кърджали, а срещата е насрочена за 18 юли от 20:45 ч.

СТАТИСТИКАТА

„Берое“ – „Ботев“ (Враца) 2:1

Голмайстори: 0:1 Жан-Пиер да Силва 10′, 1:1 Стийв Траоре 21′, 2:1 Абубакар Тунгара 76′

„Берое“: 1. Иван Караджов, 3. Димитър Пиргов, 7. Лукас Мартинс (89′ – 2. Димитър Стоянов), 8. Серкан Юсеин (90′ – 77. Божидар Пенчев), 9. Луизиньо, 10. Абубакар Тунгара, 11. Стийв Траоре (90′ – 4. Валентино Пулиезе), 15. Георги Динков (к), 16. Симеон Мечев, 17. Спас Георгиев, 44. Николай Николаев; неизползвани резерви: 23. Иван Гошев; старши треньор: Петър Хубчев

„Ботев“ (Враца): 76. Красимир Костов (к), 3. Мартин Кавдански, 4. Луис Соарес, 8. Диего Фераресо, 9. Даниел Генов, 14. Мартин Атанасов (70′ – 20. Меси), 17. Чавдар Ивайлов, 19. Браян Варгас, 21. Жан-Пиер да Силва, 23. Браян Мендоса, 24. Стефан Гаврилов (57′ – 91. Венцислав Христов); неизползвани резерви: 34. Федерико Рубио, 77. Мартин Николов, 11. Виктор Василев, 16. Красимир Тодоров, 15. Мирослав Маринов; старши треньор: Росен Кирилов

жълти картони: Симеон Мечев 63′ (Берое) Стефан Гаврилов 27′, Мартин Атанасов 33′, Диего Фераресо 73′ (Ботев Враца)

главен съдия: Ивелин Занев (Русе)

асистент съдии: Димо Вълчев (Варна) и Христо Хаджийски (Варна)

четвърти съдия: Петър Кузев

ВАР: Красен Георгиев (Варна) и Даниел Ников (Габрово)

делегат на БФС: Димитър Димитров (Русе)

съдийски наблюдател: Атанас Бозев (Пловдив)

стадион: „Берое“, Стара Загора”

По-рано вчера пред над 3000 зрители “Спартак” Варна загуби от “Славия”  с 0:1, като автогол  в последната минута си отбеляза Сами Ел Анаби.