- БГ Футбол, Футбол

210 Views

“ЦСКА-София” надви “Спортит” Своге в последната си проверка преди старта на сезона.

Мачът завърши 2:0, а головете отбелязаха Марк- Емилио Папазов и Маурисио Гарсес.

Ето какво още съобщи сайтът на “червените”:

“ЦСКА победи Спортист (Своге) с 2:0 в последна контролна среща от предсезонната подготовка на тима, която се игра на стадион “Българска армия”. Точни за армейците бяха Марк-Емилио Папазов в 41-ата и Маурисио Гарсес в 55-ата минути.  Непосредствено преди началото на двубоя се проведе и официалното представяне на отбора за новия сезон 2022/2023 година.

През първото полувреме червените категорично надиграха своя опонент, като владееха повече топката и държаха инициативата, но въпреки това чистите голови положения не бяха много. В 41-ата минута момчетата на старши треньора Саша Илич вдигнаха оборотите и създадоха три положения в рамките на една атака, след която откриха резултата. Първо Брадли Де Нойер центрира към Калоян Кръстев, а нападателят стреля с атрактивна задна ножица в гредата. Последва добавка на Станислав Шопов, но стражът на гостите някак спаси. Топката попадна във Вион, който центрира в малкото наказателно поле, Иво Василев изпусна кълбото и Марк-Емилио Папазов се разписа с глава за 1:0. По този начин двата състава се оттеглиха на почивка с гол аванс за домакините.

През втората част наставникът на армейците направи редица промени в състава като даде шанс за изява на почти всички налични футболисти. ЦСКА продължи да атакува и в 55-ата минута Асен Дончев центрира остро отдясно и Маурисио Гарсес се разписа хладнокръвно за 2:0. В 68-ата минута отново Гарсес стреля силно извън наказателното поле, но влезлият след почивката Стефано Кунчев улови. Десет минути по-късно Амос Юга засече центриране от корнер с изключително красива странична ножица, но изстрелът му се отби от десния страничен стълб. Две минути преди последния съдийски сигнал Маурисио Гарсес отправи силен и плътен удар по диагонала, но топката мина над напречната греда. По този начин 31-кратните шампиони на България се поздравиха с напълно заслужен успех с 2:0 срещу Спортист (Своге) в последна контролна среща преди началото на шампионата.

В неделя (10 юли) стартира новото футболно първенство, а ЦСКА е домакин на Арда (Кърджали). Двубоят ще се играе на стадион “Българска армия” и е с начален час 21:00 часа.

Титулярен състав:  1. Густаво Бусато (в), 19. Иван Турицов (к), 6. Християн Петров, 21. Амос Юга, 5. Брадли де Нойер, 3. Жеферсон Телес, 15. Тибо Вион, 8. Станислав Шопов, 11. Лазар Туфегджич, 24. Марк-Емилио Папазов, 14. Калоян Кръстев.

Резерви: 12. Алекс Божев (в), 25. Димитър Евтимов (в), 2. Юрген Матей, 4. Мено Кох, 10. Георги Йомов, 13. Галин Минков, 17. Бисмарк Чарлс, 18. Митко Митков, 20. Йоан Бауренски, 22. Енес Махмутович, 23. Радослав Живков, 26. Мартин Смоленски, 27. Маурисио Гарсес, 28. Браян Морено, 29. Росен Маринов”.