Григор Димитров преодоля Камерън Нори в атрактивен мач

163 Views

Григор Димитров преодоля Камерън Нори в атрактивен мач.

Българинът  победи Нори на тревата в Лондон с 2:1 сета.

Ето какво още съобщи сайтът на родната федерация по тенис:

“Григор Димитров откри по впечатляващ начин кампанията си на тревни кортове. Българинът направи обрат и победи с 6-7(2), 6-1, 6-4 третия поставен представител на домакините Камерън Нори на турнира в Куинс (Лондон). Срещата продължи точно 2 часа.

Нори е финалист от миналата година в Куинс и №11 в световната ранглиста.

Първия сет мина без възможности за пробив за двамата тенисисити и така логично се стигна до тайбрек. В него Димитров загуби на три пъти подаването си и отстъпи с 2-7 точки.

Втората част мина изцяло под диктовката на Григор. Той поведе с 5-0 гейма и изравни сетовете след 6-1.

Българинът стигна първи до пробив за 3-2 в третата решителна част. При 4-3 Димитров изостана с 0-40 на собствен сервис, но с няколко страхотни отигравания поведе с 5-3. При този резултат Григор пропусна мачбол на сервис на Нори, но след това затвори мача на собствено подаване.

Във втория кръг Димитров ще играе срещу Пол Джъб (САЩ) или Ботик ван де Заудсхулп (Нидерландия). С успеха Димитров си осигури 31215 евро и 45 точки за световната ранглиста, в която заема 22-ото място.

През 2014-а Григор триумфира в надпреварата на трева от категория ATP 500 в Куинс”.

Автор: SPORTS24 – Спортни статии и анализи Снимка: Instagram