“Реал” Мадрид надхитри “Ливърпул” и вдигна “Ушатата”, Тибо Куртоа е герой!

209 Views

Финалът в Шампионската лига завърши 0:1.

Мачът започна спокойно.

В 16-ата минута Трент Александър – Арнолд достави добра топка  за Мохамед Салах, крилото шутира, но Тибо Куртоа спаси.

В 20-ата минута Садио Мане имаше страхотна възможност да отбележи, той напредна през центъра и стреля, там обаче Куртоа докосна  топката, за да може да видим греда.

В 35-ата минута отново вратарят на символичните гости се намеси, като този път  Мохамед Салах се опита да  отбележи с глава.

В края на полувремето Давид Алаба изведе Карим Бензема, французинът се забави и изгуби топката, тя обаче попадна във Федерико Валверде, а след рикошет къълбото се озова в Бензема, той отбеляза, ала бе в очевидна засада и гол нямаше.

Ситуацията породи много спорове. Повечето главни рефери по света изразиха мнение, че голът е правилно отменен.

В началото на втората част играта се водеше предимно в средата на терена.

В 59-ата минута Федерико Валверде напредна по фланга и центрира чудесно по земя за Винисиус, който бе изпуснат от Трент Александър –  Арнолд и реализира – 0:1!

В следващите минути Тибо Куртоа изби много добър  удар на Мохамед Салах. Египтянинът овладя добре в наказателното поле и стреля, но белгийският вратар спаси с крак.

Куртоа направи общо девет спасявания в рамките на двубоя.

Това е рекодна титла за “Реал” Мадрид в  турнира, тя е под №14.