“Айнтрахт” Франкфурт спечели Лига Европа!

204 Views

Немците надвиха “Глазгоу Рейнджърс” с дузпи – 5:4.

В редовното време и продълженията  мачът завърши –  1:1

Първите 20 минути бяха доста спокойни, докато Асгнар Кнауф не проби мощно през центъра и шутира, а Алън Магрегър изби чудесно.

Същото направи и противниковият вратар – Кевин Трап, той се намеси след удар на Лундстрам с глава.

В началото на второто полувреме  двата отбора създадоха  две изгодни ситуации, ала  Лундстрам и Тута бяха неточни в изпълненията си.

В 57-ата минута Тута се подхлъзна и коженото кълбо се озова в  Джо  Арибо, който напредна няколко метра и с хубав удар откри резултата – 0:1.

В 70-ата минута Филип Костич центрира отлично за Рафаел Боре. Нападателят нямаше никакви проблеми да се пребори с двама бранители и да реализира за 1:1.

В продълженията Кевин Трап се отличи с две страхотни изяви. Стражът спаси много добри изстрели на Борна Баришич и Райън Кент.

Стигна се до дузпи, в които единственият, който изпълни много слаб 11-метров наказателен удар се казваше Арън Рамзи. Дузпата на уелсеца нямаше нито сила, нито височина и за Кевин Трап не представляваше трудност да я отрази.

Следващата дузпа бе реализирана от Рафаел Боре, като това прати в делириум феновете и играчите на “орлите”.

“Айнтрахт” Франкфурт  ще играе директно в групите на Шампионска лига през следващия сезон.

Автор: SPORTS24 – Спортни статии и анализи Снимка: Twitter