138 Views

Димитър Кузманов отпадна на полуфинал в Прага.

Кузманов загуби от италианеца Лоренцо Джустино с 1:2 сета.

Ето какво още съобщи сайтът на родната федерация по тенис:

“Димитър Кузманов отпадна на полуфиналите на турнира по тенис от сериите “Чалънджър” на червени кортове в чешката столица Прага с награден фонд 45730 евро.

Мико отстъпи с 6-7(4), 6-4, 2-6 на Лоренцо Джустино от Италия. Срещата продължи 2 часа и 44 минути.

Кузманов проби първи в мача и поведе с 5-4. За съжаление той не успя да затвори първия сет на негов сервис и така се стигна до тайбрек. В него Кузманов изостана с 1-5 точки и отстъпи с 4-7.

Във втория сет Мико бе пробит още в първия гейм, но веднага отговори с рибрейк. При 5-4 Кузманов направи още един пробив и успя да изравни сетовете.

В третата решителна част Мико изостана с 0-2, но успя да изравни на 2-2. За съжаление Кузманов загуби следвщите четири гейма, а с това и мача”.