- Европейски футбол, Футбол, Шампионска лига

“Реал” Мадрид направи вълшебен обрат и е на финал в Шампионската лига!

173 Views

Тимът спечели втората полуфинална среща с 3:1 след продължения и с общ  резултат 6:5 се класира  напред в турнира.

В началото Карим Бензема се озова на два пъти в чиста позиция, но пасовете към него бяха подадени твърде напред, а ударите му –  неточни.

В 20-ата минута Бернардо Силва успя да стреля от малък ъгъл, Куртоа внимаваше и изби.

Испанецът реагира много добре при удар отдалеч на Фил Фоудън, като топката  отиваше  точно в ъгъла. Вратарят показа добър рефлекс и спаси.

“Реал” завърши първата част без точен шут.

В 73-ата влезлият  като резерва – Илкай Гюндоган,  напредна, пускайки пас за Бернардо Силва, той продължи за Рияд Марез, а последният с плътен изстрел откри резултата.

В 90-ата минута “Реал” изравни, след като Карим Бензема се пребори за наглед една невъзможна топка и отклони към резервата Родриго, който не сбърка отблизо.

Отборът на Анчелоти не се отказа и 2 минути по-късно Дани Карвахал прати много остро центриране към Родриго. Играчът заби коженото кълбо във вратата  с глава и прати двубоя в продължения!

В 92-ата минута домакините организираха многоходова атака. Родриго успя да подаде за Карим Бензема, французинът бе фаулиран в наказателното поле, последва дузпа, която Бензема реализира, а това бе гол №43 за него в 43 мача през  този сезон!

Докрая “гражданите” опитаха да доведат спора до дузпи, но натискът им бе твърде хаотичен.

“Реал” Мадрид ще се изправи срещу “Ливърпул” в спор за трофея.

Финалът в Шампионската лига е на 28 май в Париж.