- Европейски футбол, Футбол, Шампионска лига

“Ливърпул” потрепери леко, но е първият финалист в Шампионската лига!

175 Views

Тимът на Юрген Клоп победи “Виляреал” с 2:3 и с общ резултат 2:5 се класира за финал в турнира.

Испанците шокираха своя съперник още в началото.

Парвис  Еступинян направи страхотен пробив по фланга, центрира за Етиен Капу, той успя да отклони към Булайе Диа, като последният се разписа отблизо.

Домакините продължиха да играят много добре и малко по-късно Дани Парехо отне топката, напредна през центъра, стреляйки със сила, но и неточно.

“Жълтата подводница” пресираше много здраво в половината на “Ливърпул” и това не даваше възможност на англичаните да изнасят топката.

В 41-ата минута Капу центрира леко нескопосано от дясното крило, въпреки това Франциско Коклен надскочи Трент-Александър Арнолд и игра чудесно с глава, за да направи резултата 2:0.

“Ливърпул” не отправи нито един точен шут във вратата на противника в рамките на първите 45 минути.

Картинката на терена се промени драстично през второто полувреме. Гостите вдигнаха оборотите и принудиха “Виляреал” да се прибере в своята половина.

В 61-ата минута Мохамед Салах намери отлично Фабиньо в наказателното поле, бившият играч на “Монако” леко се забави, но все пак шутира и отбеляза.

“Ливърпул” реализира още два гола, които бяха дело на Луиш  Диас и Садио Мане.

В края на сблъсъка   Етиен Капу получи втори жълт картон за  фаул срещу Къртис Джонс.

Така “Ливърпул” е първият финалист в Шампионска лига през този сезон.

Тимът очаква на финал “Реал” Мадрид или “Ман Сити”, които играят днес от 22:00 часа.

Първата среща завърши 4:3 за “гражданите”.

Финалът в Шампионската лига е на 28 май в Париж.