“Лудогорец” преби от бой “ЦСКА-София”!

849 Views

Двубоят от efbet Лига завърши 5:0!

Тимът на Анте Шимунджа игра доста агресивно, което много затрудни “червените”.

Доминик Янков направи самостоятелен пробив през центъра в 9-ата минута, младокът шутира, но Димитър Евтимов изби.

Шест минути по-късно Росен Божинов сбърка при изнасянето на топката, която се озова в Спас Делев, той пусна към Матиас Тисера, а аржентинецът се озова на тревата, след като Мено Кох го  събори. Все пак имаше авантаж, тъй като топката се озова в Янков, който реализира отблизо.

Резултатът стана 2:0 в 30-ата минута, когато Бернард Текпетей намери Тисера в наказателното поле, нападателят леко се забави, но успя да отбележи с хубав удар.

“Лудогорец” изпусна още поне 3 чисти положения докрая на първото полувреме, като в едно от тях Димитър Евтимов се намеси решително.

В 51-ата минута Текпетей изстреля страхотен шут от средно разтояние и направи преднината на отбора си класическа.

Само четири  минути по-късно Доминик Янков вкара своя втори гол в мача, той пое топката и с чудесно изпълнение матира Димитър Евтимов.

Направилият дебют за “орлите” – Игор Тиаго, отбеляза само около 15 секунди, след като се появи в игра. Бернард Текпетей се пребори отлично за една наглед безнадеждна топка и я върна в наказателното поле, където Тиаго бе на отлична позиция и просто насочи коженото кълбо към мрежата.

Това е най-голямата победа на “Лудогорец” в исторически план срещу “ЦСКА-София”!

“ЛУДОГОРЕЦ”: Серджио Падт, Антон Недялков (69 – Дени Групер), Клод Гонсалвеш, Матиас Тиссера (62 – Игор Тиаго), Жан Карничник (78 – Сисиньо), Мануел Шоу (78 – Каули Оливейра), Оливие Вердон, Игор Пластун, Бернард Текпетей (69 – Рик Джонатан), Доминик Янков, Спас Делев

“ЦСКА-София”:  Димитър Евтимов, Томас Лам, Мено Кох, Росен Божинов (46 – Яник Вилдсху), Бразли Мазику, Жуниор Нзила (46 – Асей Дончев), Маусирио Гарсес, Карло Мухар, Георги Йомов, Йоан Баи (60 – Християн Петров), Жорди Кайседо (74 – Калоян Кръстев)

По-рано през деня “Левски” победи “Ботев” Пловдив с 2:0. Головете бяха дело на Филип Кръстев от дузпа и  Ноа Сонко Сундберг.

Автор: SPORTS24 – Спортни статии и анализи Снимка: ludogorets.com