- Други спортове

Габриела и Стефани Стоеви за трети път спечелиха Европейска титла в кариерата си!

186 Views

Двете сестри завоюваха първото място на Европейското първенство в Мадрид, след като надвиха на финала  германките Линда Ефлер и Изабел  Лохау – 21:14 и 21:10.

Ето какво още съобщиха от родната федерация по бадминтон във Фейсбук:

🇧🇬 “Габриела Стоева и Стефани Стоева спечелиха титлата на двойки жени на Европейското първенство по бадминтон в испанската столица 🇪🇸 Мадрид.

Поставените под номер 1️⃣ българки победиха на финала четвъртите в схемата 🇩🇪 германки Линда Ефлер и Изабел Лохау с 21:14, 21:10 за 35 минути.

СЕСТРИ Стоеви поведоха с първия гейм, но съперничките им изравниха 14:14. След това обаче Габриела Стоева и Стефани Стоева направиха серия от 7:0 и затвориха частта.„

Във втория гейм 🇧🇬 българките взеха аванс от 13:6 и след 21:10 стигнаха до крайния успех.

За 🇧🇬 Габриела Стоева и Стефани Стоева това е трета европейска титла след 🇪🇸 2018 и 🇺🇦 2021 година”.

Снимка: БОК, Костадин Андонов – Start-Photo