- Англия, Европейски футбол, Футбол

“Арсенал” надигра “Ман Юнайтед” и поне временно е в топ 4!

238 Views

Мачът от Висшата лига завърши 3:1.

Още в 3-ата минута Букайо Сака напредна и стреля – Давид де Хеа изби, но Нуно Тавареш реализира при добавката.

“Юнайтед” отговори с хубав шут на Антъни Еланга, който бе спасен от Арън Рамсдейл.

В средата на първата част Диого Далот пое добре топката и отправи добър изстрел, който срещна гредата.

В 28-ата минута Алекс Телеш фаулира Сака в наказателното поле, а преди това Един Нкетия реализира гол, който бе отменен, тъй като нападателят бе в засада. С  помощта на ВАР бе отсъдена дузпа, която Букайо Осака отбеляза.

В ответната атака Неманя Матич   центрира отлично за Кристиано Роналдо. Португалецът намали изоставането на тима си, насочвайки топката технично в мрежата.

В 60-ата минута бе отсъдена дузпа за “Юнайтед”, след като Нуно Тавареш игра с ръка в наказателното поле.

Зад топката застана Бруно Фернандеш, той хубаво литна Рамсдейл в  обратния ъгъл, но коженото кълбо разтресе гредата.

Десет миннути по-късно Гранит Джака отправи страхотен удар от разтояние, който Давид де Хеа нямаше как да отрази 3:1.

Така “Арсенал” надигра “Ман Юнайтед” и поне временно е в топ 4!

Тимът на Микел Артета е 4-ти, имайки равни точки с “Тотнъм”, който днес е гост на “Брентфорд”. “Ман Юнайтед” е 6-ти на 6 пункта зад лондончани, а на всичкото отгоре “артилеристите” са с мач по-малко от “червените дяволи”.