- Sesame Купа на България, БГ Футбол, Футбол

“Левски” победи минимално “Лудогорец” и ще играе финал в “Sesame Купа на България”!

437 Views

Вторият полуфинал завърши 1:0.

Първата среща приключи при резултат  3:2 за “сините”.

В 3-ата минута Уелтън бе изведен по фланга, преодоля Игор Пластун и реализира с хубав шут по диагонала – 1:0.

Само секунди по-късно бразилецът отново излезе на чиста позиция, но този път вратрят на гостите – Симон Слуга, се справи и гол нямаше.

В 28-ата минута Филип Кръстев направи за смях отбраната на “Лудогорец”, като навърза 4-ма защитници и стреля, Симон Слуга спаси.

Малко по-късно Бърнард Текпетей изваде Кирил Десподов сам срещу Пламен Андреев, но крилото изигра положението твърде наизуст,  като вратарят изби.

През втората част темпото спадна и голови положения нямаше.

Така тимът на Станимир Стоилов ще играе финал срещу “ЦСКА-София”. Битката за трофия е на 11 май.

Автор: SPORTS24 – Спортни статии и анализи Снимка: ludogorets.com