- Англия, Европейски футбол, Футбол

“Арсенал” победи слаб “Челси”!

145 Views

Мачът завърши 4:2, като тимът на Микел Артета имаше далеч по-чистите ситуации.

Още в 7-ата минута Гранит Джака успя да изведе Габриел на чиста позиция, но Едуар Менди изби.

В 13-ата минута Андреас Кристенсен опита да върне за Менди, което обаче бе много грешно решение, тъй като в близост дебнеше Еди Нкетиа, той веднага стреля и откри – 0:1.

Буквално в следващата атака “Челси” изравни.

Тимо Вернер получи твърде  много свободно пространство и изравни, след като шутът му рикошира в съперник и влетя в мрежата.

В 23-ата минута гостите организираха многоходова атака, която завърши с хубав изстрел на Емил Смит Роу, който изведе тима си напред в резултата.

Десетина минути след това Мейсън Маунт центрира за Сесар Аспиликуета, испанецът успя да вкара с крак – 2:2.

Еди Нкетиа рееализира за втори път в мача, след като негов удар рикошира в играч на “Челси” и влезе във вратата .

В 90-ата минута Сесар Аспиликуета задържа Букайо Сака в наказателното поле, последва дузпа, която Сака реализира – 2:4.

Така “Арсенал” успя да прекъсне серията от 3 поредни загуби, като е на 5-та позиция и има равни точки с четвъртия “Тотнъм”, но отборът на Антонио Конте има по-добра голова разлика.