- Европейски футбол, Италия, Футбол

“Наполи” не успя да победи “Рома” и се отдалечи от титлата!

169 Views

Мачът завърши 1:1.

В 7-ата минута домакините направиха добра атака, Ървинг Лозанно навлезе в накателното поле и бе фаулиран от Роджър Ибаниес. Реферът не посочи бялата точка, но ВАР помогна и дузпата бе потвърдена, а Лоренцо Инсиние реализира с много точност – 1:0.

Докрая на първата част можеше резултатът да е равен, след като “Рома” изпълни статично положение, а Виктор Осимен в опита си да изчисти с глава едва не си вкара автогол, все пак топката кацна върху гредата.

Тимът на Жозе Моуриньо натискаше здраво в  търсене на изравняването.

В 91-ата минута Тами Ейбрахам намери отлично Стефан ел Шаарауи, който с безпощаден шут донесе точка на тима си.

Отборът на “Наполи” е 3-ти в класирането, като е   на 4 точки от лидера “Милан” и на 2 от “Интер”, който обаче е с мач по-малко.