- Европейски футбол, Футбол, Шампионска лига

Баварската машина се развали! “Байерн” Мюнхен е аут от Шампионската лига!

171 Views

“Бааварците” не успяха да победят “Виляреал” във втория четвъртфинал между двата тима, който завърши 1:1.

Така с общ резултат 1:2 “жълтата подводница” продължава напред в турнира.

Тимът на Унай Емери имаше огромни трудности да удържа атаките на противника си, но все пак го правеше до 52-ата минута, когато Дани Парехо сгреши в изнасянето на топката, тя стигна до Роберт Левандовски, който не сбърка отблизо.

В хода на втората част Томас Мюлер стреля много опасно, като шутът му с глава  профуча на метри от вратата на гостите.

В 88-ата минута Жерар Морено напредна много бързо в половината на домакините, видя Самуел  Чуквуезе, който без да се бави реализира с прекрасен изстрел, пращайки своите съотборници  в делириум!

Шампионската лига ще има нов шампион, след като “Реал” Мадрид елиминира много мъчно “Челси” с общ резултат 5:4.

Лондончани играха страхотно в реванша, като дори поведоха с 0:3. Головете за гостите отбелязаха Мейсън Маунт, Антонио Рюдигер и Тимо Вернер.

“Реал” върна едно попадение чрез Родриго в 80-ата минута. Стигна се до продължения, в които Карим Бензема реализира за 2:3 и прати тима си на полуфинал.

Днес са реваншите между “Атлетико” Мадрид” и “Ман Сити”, както и “Ливърпул” – “Бенфика”.