Александър Лазаров тръгна с победа на “Чалънджър” в Барлета

222 Views

Александър Лазаров тръгна с победа на “Чалънджър” в Барлета.

Българинът победи италианеца Джузепе Треска –  6:3, 6:2.

Ето какво съобщи сайтът на родната федерация по тенис:

“Националът на България за Купа “Дейвис” Александър Лазаров започна с победа в квалификациите на турнира по тенис на червени кортове от сериите “Чалънджър” в Барлета (Италия) с награден фонд 45730 евро.

Алекс победи с 6-3, 6-2 участващият с „уайлд кард” представител на домакините Джузепе Треска. Срещата продължи 58 минути.

Лазаров дръпна с 5:2 в първия сет и го затвори с 6-3. Във втора част Алекс поведе и спечели с 6-2.

Той заработи 2 точки за световната ранглиста, в която заема 411-ото място.

За влизане в основната схема Лазаров ще играе срещу победителя от мача между Милян Зекич (Сърбия) и Садио Думбия (Франция)”.

Димитър Кузманов пък имаше трудната задача да се изправи срещу бившия №7 в света  Фернандо Вердаско на “Чалънджър” в Мадрид, за съжаление Мико загуби – 3:6, 4:6, а мачът продължи 82 минути.