- БГ Футбол, Национален отбор, Футбол

България загуби от Хърватия, Кирил Десподов вкара гол, след което си изкара изключително глупав червен картон!

323 Views

Контролата, играна в Катар завърши 1:2.

В началото на двубоя нашият вратар Светослав Вуцов изби удари от далечна дистанция на Ловро Майер и дебютанът за хърватите–  Никола Моро.

В 25-ата минута тимът ни организира добра атака, като топката стигна до Радослав Кирилов, който стреля, но Ивица Ивушич спаси.

Вуцов отново предотврати гол, а този път шутът бе на Баришич.

В края на полувремето Едисон Йорданов отправи добър изстрел – покрай вратата.

В 63-ата минута Чалета-Цар фаулира доста грубо Кирил Десподов и получи втори жълт картон.

В 69-ата минута Атанас Илиев изведе на чиста позиция Кирил Десподов, който не сбърка сам срещу Ивушич – 1:0! Лошото в случая беше, че в радостта си при гола Десподов  съблече своята фланелка и получи втори жълт  картон.

В 75-ата Андрей Крамарич бе дръпнат в наказателното поле, последва дузпа, която Лука Модрич реализира.

Малко след това Крамарич преодоля почти цялата отбрана на България, като с хубав удар отбеляза – 1:2!

България загуби и двете си контролни срещи в Катар.