Младежкият национален отбор игра достойно, но не успя да победи Нидерландия

Младежкият национален отбор игра достойно, но не успя да победи Нидерландия.

Европейската квалификация, играна на стадион “Славия” завърши 0:0.

С два сериозни пропуска се отличи нападателят ни Силвестър Джаспър.

Вратарят Дамян Христов също направи много силен двубой.

Ето какво още съобщи сайтът на БФС:

“Младежкият национален отбор на България изигра много силен мач срещу Нидерландия на стадион “Славия” в София, като само малшансът и страхотните изяви на вратаря на гостите Киел Схерпен попречиха на нашия тим да се поздрави със заслужена победа. В крайна сметка европейската квалификация завърши при нулево равенство, а българската селекция определено е тази, която може да съжалява много повече за пропуснатите три точки.

През първото полувреме съставът на Александър Димитров имаше поне три чисти възможности да открие резултата, но при първата нидерландският страж Схерпен отрази удар на Филип Кръстев от близко разстояние, а след това на два пъти изстрели на Силвестър Джаспър преминаха на сантиметри от вратата на гостите.

След почивката опасните ситуации пред нидерландската врата продължиха, като в 55-ата минута Валентин Антов отправи коварен удар от далечна дистанция, който затрудни максимално вратаря на “лалетата”. Малко по-късно се наложи и стражът на България Дамян Христов да показва рефлекса си, намесвайки се решително при удари на Тимбър и Тейлър. Така се стигна до заключителните минути на мача, в които само липсата на късмет лиши нашия отбор от заслужено попадение. Най-близо до гола този път бе резервата Димитър Тонев, който стреля с глава, но топката бе избита от Схерпен.

След този двубой България има актив от 8 точки. В следващия мач на отбора на Александър Димитров предстои гостуване на Уелс. Сблъсъкът е във вторник, 29 март.

Съставът на България: 12. Дамян Христов, 2. Виктор Попов, 18. Атанас Чернев, 13. Симеон Петров, 22. Патрик-Габриел Галчев 14. Филип Кръстев, 6. Валентин Антов (85 – 15. Мартин Атанасов), 8. Илия Груев (80 – 3. Йоан Стоянов), 20. Силвестър Джаспър (54 – 11. Димитър Тонев), 9. Мартин Петков (85 – 10. Владимир Николов), 21. Марин Петков (80 – 7. Кристиан Добрев)

Селекционер: Александър Димитров”

Автор: SPORTS24 – Спортни статии и анализи Снимка: bfunion.bg