“Лудогорец” измъкна шампионска победа срещу “Ботев” Враца в последната секунда!

610 Views

Мачът завърши 1:2,  а победното попадение отбеляза Пиерос Сотириу в 97-ата минута.

Теренът пък бе доста заледен и кален.

Още в началото на мача Мануел Шоу шутира отдалеч, Красимир Костов спаси.

Само секунди по-късно Юлиан Ненов напредна по лявото крило, пусна добър пас за Мирослав Маринов, който бе непокрит и не сбърка отблизо – 1:0!

В 12-ата минута Шоу засече топката, след като бе центрирана от корнер, но коженото кълбо се отби от гредата.

Пет минути по-късно “Лудогорец” изпълни нов корнер, като Игор Пластун свали топката с глава И във вратарското поле, там най-съобразителен се оказа Алекс Сантана, който изравни от много близко разтояние.

После Пиерос Сотириу стреля високо над противниковата врата, а до края на частта Красимир Костов изби опити за гол на Мануел Шоу и Бернард Текпетей. Ганаецът за пореден двубой действаше като краен бранител. Именно Текпетей бе заменен на почивката от Антон Недялков, той се завърна в игра за първи път от септември месец.

Още в началото на второто полувреме Каули пробва своя късмет с удар отдалеч, но Красимир Костов за пореден път изби с вещина.

Вратарят спаси удари още на  –  Антон Недялков, Кирил Десподов и Пиерос Сотириу.

“Лудогорец” продължи да натиска и в 97-ата минута една дълга топка, доставена от вратаря – Серджо Падт,  достигна с доза късмет до Пиерос Сотириу, който с второто си докосване донесе шампионска победа на отбора си!

Тимът на Анте Шимунда вече има 6 точки преднина на върха пред “ЦСКА-София”!