- БГ Тенис, Тенис

България победи Парагвай за Купа „Дейвис“!

Сподели:

Views: 0

България победи Парагвай за Купа „Дейвис“!

Това се случи вчера.

Ето какво пише сайтът на родната федерация по тенис:

„Мъжкият национален отбор на България поведе с 3-0 срещу тима на Парагвай и си осигури победата в минималния формат на мача от плейофите в Световна група II на турнира за Купа „Дейвис“. Въпреки това по регламента на международната федерация по тенис (ITF) ще се изиграе още една среща на сингъл, тъй като изискването е двубоите в световното отборно първенство да включват поне четири отделни мача. Убедителният успех на българските тенисисти беше подпечатан в срещата на двойки, с която беше открита програмата в днешния втори ден от двубоя в столичната зала „София“. В нея дуетът Александър Донски и Александър Лазаров се наложи с 6:3, 7:5 над Хуан Борба и Ернандо Ескура. Така нашият отбор все още не е загубил сет, след като в първия ден вчера Димитър Кузманов победи Ернандо Ескура със 7:6 (5), 6:0, а Александър Лазаров се наложи над Даниел Вайехо с 6:4, 6:1. В протоколния последен сингъл шанс да дебютира за националния отбор ще получи най-младото попълнение в състава – 18-годишният Пьотр Нестеров. Негов съперник ще бъде първият избор в тима на гостите – 17-годишният Даниел Вайехо. Победата изпраща България напред в Световна група II и в края на лятото нашите тенисисти ще играят за място в плейофите на Световна група I през 2023 г. Следващият мач на националите ще бъде на 16-17 или 17-18 септември 2022 г., като предстои жребий да определи съперника ни“.

 По-късно Нестеров загуби от Вайехо, но този мач бе без значение.

Автор: SPORTS24 – Спортни статии и анализи

About Никола Генчев

Read All Posts By Никола Генчев

Вашият коментар