Димитър Кузманов продължава да мачка на “Чалънджър” в Индия!

221 Views

Мико продължава да няма загубен сет от началото на турнира.

Българинът надви днес Матиас Бург от Франция.

Ето какво още пише сайтът на родната федерация по тенис:

“Димитър Кузманов се класира за полуфиналите на турнира по тенис за мъже от сериите “Чалънджър” на АТП в Бенгалуру (Индия) с награден фонд 53 120 долара.
Българинът победи на четвъртфиналите №228 в световната ранглиста Матиас Бург от Франция с 6-4, 6-2.
Срещата продължи 1 час и 33 минути.
Това е трета поредна победа за Мико на турнира без да загуби сет. Преди този мач Кузманов елиминира други французи Юго Грение и Александър Мюлер.
За място на финала Мико ще играе срещу №3 в схемата и №155 в световната ранглиста Енцо Куако от Франция.
С представянето си до момента Кузманов заработи 30 точки за световната ранглиста.
Първата част вървеше без пробиви до 5-4 в полза на Мико. Тогава той направи решителен брейк и затвори сета с 6-4 за 52 минути игра.
Българинът започна великолепно втората част и поведе с 3-0. Мико направи още един пробив за 5-1, но Бург отговори с рибрейк. След това Кузманов направи още един пробив и затвори мача в своя полза”.