- Европейски футбол, Италия, Футбол

“Милан” обърна “Интер” и върна интригата в “Серия А”!

129 Views

Голямото дерби завърши 1:2 в полза на “росонерите”.

Двата гола за тима на Стефано Пиоли реализира Оливие Жиру в последните 15 минути на двубоя.

Преди това Иван Перишич бе открил за домакините.

В 10-ата минута  Дъмфрис отбеляза чудесно с глава, но попадението бе отменено, тъй като в хода на атаката имаше засада.

“Интер” продължи да бъде много активен, като вратарят на “Милан” Майк Менян изби изстрели на Дъмфрис и Николо Барела.

В 35-ата минута Сандро Тонали отправи мощен удар, с който Самир Ханданович се справи.

В 39 -ата минута Иван Перишич засече прекрасно с крак центриране от корнер и откри резултата – 1:0.

Още преди 60-ата минута Стефано Пиоли направи офанзивна смяна, той извади Франк Кесие и пусна Брахим Диас.

Това раздвижи играта на “Милан” и в 75-ата минута Оливие Жиру изравни, след като  Диас стреля, шутът му бе блокиран, а топката се озова в Жиру, който не сбърка отблизо.

В 78-ата минута французинът реализира нов гол, получавайки топката в наказателното поле, играчът се обърна, шутира  и донесе победата на отбора си.

В края на двубоя Тео Ернандес изрита грубо съперник и получи директен червен картон.

Така, “Милан” има 52  точки в класирането, а “Интер” е с една повече,  докато  третият “Наполи”  е с 49 точки.