“Левски” и “Динамо” Киев не се победиха в контрола

170 Views

“Левски” и “Динамо” Киев не се победиха в контрола.

Мачът завърши 1:1, а голът за българите отбеляза Димитър Костадинов.

Ето какво съобщи сайтът на “сините”:

„Левски“ и „Динамо“ (Киев) завършиха 1:1 в петата контролна среща на тима по време на лагера в Турция. Шампионът на Украйна поведе в 35-ата минута с гол на Виталий Буялски, а в 75-ата Димитър Костадинов изравни.
„Сините“ започнаха агресивно срещата, като още преди да е изтекла и минута Марин Петков стреля към вратата на Георги Бушчан, но топката излезе в аут.
В 8-ата минута Филип Кръстев пробва късмета си с удар от далечна дистанция, но вратарят на украинците улови топката. След няколко минути на по-ниско темпо, в 24-ата Уелтън стреля извън наказателното поле, но макар и с известни затруднения, Бушчан отново спаси.
В 35-ата минута Виталий Буялски комбинира с дясното крило. Топката се върна в Буялски, който от около десетина метра я прати във вратата на Пламен Андреев.
В добавеното време на първата част Филип Кръстев проби през центъра, след което бе фаулиран в близост до наказаталното поле. Именно Кръстев застана зад топката, но ударът му премина над вратата.
Второто полувреме започна с добра възможност за „Динамо“. Появилият се като резерва Виктор Циганков проби отдясно, след което потърси Ванат в наказателното поле, но нападателят не успя да отправи добър удар. Секудни по-късно Витиньо нацли гредата.
В 53-ата минута неразбирателство между бранителите на „Левски“ доведе до положение за киевчани. Пламен Андреев изби прострелно подаване в краката на Карлос де Пеня, който стреля към вратата, но Ван дер Каап постави крака си на пътя на топката и предотврати допускането на втори гол.
В 75-ата минута Димитър Костадинов отне топката в средата на терена, след което напредна в противниковата половина, намери си пространство за удар и успя да намери мрежата на Денис Бойко за 1:1.
ЛЕВСКИ 1:1 ДИНАМО (КИЕВ)
0:1 Буялский (32)
1:1 Костадинов (75)
Левски: 66. Пламен Андреев (К) – 91. Драган Михайлович, 23. Ноа Сонко Сундберг, 33. Хосе Кордоба (4′ 5. Келиан ван дер Каап), 6. Вендерсон Цунами – 8. Андриан Краев, 30. Филип Кръстев,27. Асен Митков – 88. Марин Петков, 19. Билал Бари, 17. Велтон
Динамо Киев: 1. Бушчан, 5. Сидорчук (К), 19. Гармаш, 22. Витиньо, 25. Забарни, 29. Буялски, 34. Сирота, 44. Дубинчак, 73. Скурин, 94. Кедзиора, 99. Антиук”