- БГ Футбол, Футбол

182 Views

“ЦСКА-София” смаза “Шахтьор” Караганда, Георги Йомов реализира директно от корнер.

Контролата завърши 5:1.

Ето какво съобщи сайтът на “червените”:

“ЦСКА разгроми казахстанския Шахтьор (Караганда) с 5:1 в контролна среща, играна тази сутрин в турския курорт Белек. Точни на два пъти за “армейците” през първата част бяха Амос Юга и Георги Йомов, а през второто полувреме крайния резултат оформи Иван Турицов, който отново се разписа от дузпа.
Под непрестанния дъжд в Белек началото на двубоя донесе студен душ за “червената” отбрана – още в 5-ата минута Досмангабетов центрира отляво и намери съотборника си Котвадюк, който засече с плонж – 1:0 за Шахтьор.
Попадението обаче само амбицира възпитаниците на Стойчо Младенов, които взеха инициативата на терена и до края на полувремето отбелязаха четири безответни попадения в противниковата врата.
Първо в 13-ата минута Греъм Кери стреля от пряк свободен удар в напречната греда, топката попадна на крака на Амос Юга, който отблизо изравни за 1:1. Само две минути по-късно пък Георги Йомов направи обрата пълен, след като се разписа директно от ъглов удар с прецизен фалцов удар, който изненада вратаря на Шахтьор.
В 32-ата минута отново Йомов се разписа, възползвайки се от отличен извеждащ пас на Вилдсхут и останал сам срещу вратаря на казахстанците го прониза за 3:1. В последната минута на първата част пък Амос Юга също записа втори гол на сметката си с точен удар в долния ляв ъгъл на вратата след центриране от корнер.
През второто полувреме натискът на “армейците” продължи и в 62-ата минута Йомов подаде към Турицов, който навлезе в наказателното поле и бе фаулиран от противников играч. Главният арбитър справедливо отсъди дузпа, която бе превърната в гол от потърпевшия и резултатът стана 5:1. Иван Турицов във втори пореден мач се разписва хладнокръвно от бялата точка, след като в миналата контрола отбеляза на Динамо (Москва).
След още 6 игрови минути Бисмарк Чарлс се озова сам срещу вратаря, но изстрелът му мина покрай левия страничен стълб. В 77-ата минута Амос Юга бе грубо фаулиран пред дъгата на наказателното поле и реферът отсъди пряк свободен удар. Изтрелът на Греъм Кери обаче премина над напречната греда.
До края на двубоя червените можеха да направят победата си още по-изразителна, но повече попадения така и не паднаха и в крайна сметка ЦСКА записа напълно заслужена победа с 5:1 над казахстанския елитен тим Шахтьор (Караганда).
Днес следобед в 17:30 часа местно време (16:30 часа българско) момчетата на Стойчо Младенов ще изиграят и последната си контрола на турска земя срещу състава на северномакедонския отбор Академия Пандев. Срещата може да наблюдавате пряко в ефира на тв Диема Спорт.

Стартов състав на ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 2. Юрген Матай (к), 4. Мено Кох, 18. Брадли Мазику, 19. Иван Турицов, 3. Жеферсон Телес, 8. Греъм Кери, 21. Амос Юга, 30. Яник Вилдсхут, 10. Георги Йомов, 17. Бисмарк Чарлс”.

Автор: SPORTS24 – Спортни статии и анализи Снимка: cska.bg