- БГ Футбол, Футбол

“ЦСКА-София” загуби тежко от “Академия Пандев”

175 Views

“ЦСКА-София” загуби тежко от “Академия Пандев”.

Мачът завърши 0:4, а треньорът на “червените” – Стойчо Младенов, обяви,  че ще   глоби играчите, които взеха участие в двубоя.

Ето какво съобщи сайтът на клуба:

“ЦСКА отстъпи с 0:4 пред северномакедонския Академия Пандев в последна контролна среща по време на зимния лагер на тима в Турция.
За разлика от двубоя с Шахтьор (Караганда) сутринта, когато времето бе изключително дъждовно, за двубоя с Академия Пандев атмосферните условия позволиха терените да изсъхнат и да предложат нормални условия за игра.
Треньорът на ЦСКА Стойчо Младенов реши да заложи на доста експериментален състав, като в центъра на защитата действаха Тибо Вион и Томас Лам, а по двете крила бяха Асен Дончев и 17-годишният босненец Харад Каламуич, който бе на проби в “червения” лагер.
Титуляри започнаха още юношата Георги Чорбаджийски, който действаше в центъра на терена, както и новото попълнение Маурисио Гарсес.
Младият Каламуич обаче престоя на терена само половин час, след което бе заменен от Калоян Пехливанов.
За разлика от мача сутринта, когато двата отбора си размениха 5 попадения само за едно полувреме, ЦСКА и Академия Пандев трудно стигаха до положения за отбелязване на гол.
В 12-ата минута Гарсес проби отдясно, финтира съперник и реши да стреля изненадващо с левия крак, но топката мина на педя над напречната греда. Четири по-късно пък братът на македонската футболна легенда Горан Пандев – Сашко, шутира към вратата на ЦСКА, но Димитър Евтимов бе на мястото си и сигурно улови.
В 34-ата минута обаче македонецът все пак успя да преодолее българския страж, прехвърляйки го технично след пас на Кире Стоянов.
Секунди преди края на първото полувреме Калоян Кръстев все пак можеше да възстанови равенството, но не успя да стреля в целта след удар с глава.
През втората част играта на “армейците” не спореше и противниковият отбор успя да отбележи още 3 попадения, дело на Бакар (53), Ивановски (69) и Георгиев, който оформи крайния резултат 0:4 в 72-ата минута. Така от общо 4 контролни срещи червените записаха 2 победи, 1 равенство и 1 поражение.
Утре сутрин ЦСКА се прибира на българска земя, а футболистите ще получат два дни почивка.
Стартов състав на ЦСКА: 25. Димитър Евтимов, 15. Тибо Вион, 29. Томас Лам, 16. Асен Дончев, 23. Харад Каламуич, 24. Карло Мухар, 5. Федерико Варела, 22. Георги Чорбаджийски, 7. Йоан Баи, 27. Маурисио Гарсес, 14. Калоян Кръстев”.