Адриан Андреев е на четвъртфинал във Флори!

349 Views

Нашенецът победи Евгений Тюрнев от Русия – 6:4, 6:3.

Ето какво пише сайтът  на родната федерация по тенис:

“Адриан Андреев се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърда настилка от сериите “Чалънджър” във Форли (Италия) с награден фонд 45 730 евро.
В мач от втория кръг Андреев победи с 6-4, 6-3 №283 в света Евгений Тюрнев от Русия. Срещата продължи 1 час и 22 минути.
Това е четвърта поредна победа за Адриан на турнира. В първия кръг той елиминира с 6-2, 6-3 №308 в света Малек Джазири от Тунис. Преди това Андреев записа още две победи в квалификациите.
На четвъртфиналите българинът ще играе срещу №289 в света Еван Фърнес от Франция или №337 Ейдън Макхю от Великобритания.
Андреев направи решителен пробив за 4-3 в първия сет. Във втората част Адриан проби още първия гейм и след това успя да затвърди за 2-0. Тюрнев успя да отговори с рибрейк за 3-3, но Андреев взе следващите три гейма, а с това затвори мача в своя полза”.

Автор: SPORTS24 – Спортни статии и анализи Снимка: Facebook