- Англия, Европейски футбол, Футбол

193 Views

Мачът, игран снощи завърши 1:0, а голът вкара Скот Мактоминей в началото двубоя.

Шотландецът получи перфектно центриране от Фред и надскочи всички, за да вкара за 1:0.

Гостите започнаха да натискат и Давид де Хеа трябваше да спира шутове на Макгин и Буендия.

В 30-ата минута Виктор Линдельоф не успя да си спре топката в близост до неговата врата, като тя му бе отнета от  Оли Уоткинс, който стреля силно в гредата.

В началото на второто полувреме Дани Ингс вкара с глава, но колегата му Уоткинс бе в засада и попадението не бе зачетено.

Не бе изминала и минута, когато Ингс комбинира с Уоткинс и той реализира, но бившият играч на “Ливърпул” бе в засада и голът не бе признат.

Докрая тимът от Бирмингам атакуваше, но не успя да изравни  и да прати сблъска в продължения.

Така, “Манчестър Юнайтед” победи трудно “Астън Вила” и продължава напред в турнира за “ФА Къп”.