185 Views

Резултати от кръга във Висшата лига.

Снощи “Ман Сити” надви много трудно “Арсенал” с 1:2.

Тимът на домакините бе по-активният отбор.

В 31-ата минута Тиърни направи пробив през центъра и пусна пас за Букайо Сака, който с хубав шут откри – 1:0.

Второто полувреме също започна добре  за “Арсенал”, но в 54-ата минута Гранит Джака препъна Бернардо Силва в наказателното поле, последва дузпа, която Рияд Марез реализира – 1:1.

Малко по-късно Габриел си изпусна нервите, като удари без топка свой съперник и получи червен картон.

След това логично “гражданите” натиснаха и в 92-ата минута Родри реализира отблизо – 1:2.

Така, “Сити” има съответно 11 и 12 точки преднина в класирането пред “Челси” и “Ливърпул”, които днес играят помежду си.

“Арсенал” все още е четвърти,  но има само една точка преднина пред “Уест Хям”, който победи “Кристъл Палас” – 2:3.

“Кристал Палас” е на 11-а позиция.

“Тотнъм” се справи изключително трудно с “Уотфорд”, постигайски успех с 0:1.

Попадението бе дело на Дависон Санчес , който в продължението на мача засече с глава  центриране от пряк свободен удар на Хюн-Мин Сон.

“Шпорите” са 6-и в класирането, а “Уотфорд” е 17-и.