“Нюкасъл” изпусна да победи много слаб “Манчестър Юнайтед”

245 Views

“Нюкасъл” изпусна да победи много слаб “Манчестър Юнайтед”.

Мачът от Висшата лига завърши 1:1.

Домакините бяха много по-агресивният отбор, а “червените дяволи” губеха топката много лесно в средата на терена.

Тимът на Ралф  Рангник  опитваше тиипичните за стила на германеца дълги пасове, но в повечето случаи Бруно Фернандеш ги изпълняваше много неточно.

В 7-ата минута Сен  Мексимен се възползва от грешка на     Рафаел Варан и напредна, като стреля неспасяемо за 1:0.

Малко по-късно Джон Джо Шелви шутира от средно разтояние, а Давид де Хеа изби.

В 37-ата минута Калъм Уилсъм реализира отблизо, но голът не бе зачетен, тъй като нападателят се намираше  в очевидна засада.

На полувремето Ралф Рангник   извади Фред и пусна Джейдън Санчо. Мястото си отстъпи и Мейсън Гринууд за сметка на Единсон Кавани.

В началните минути Давид де Хеа направи две страхотни спасявания, той се намеси след изстрели на Райън Фрейзър.

В 71-ата минута едно от дългите подавания  на гостите най-после се получи. Диого Далот овлядя добре на фланга и центрира за Кавани, който отправи точен удар от втория опит – 1:1.

В заключителните минути “Нюкасъл” удари греда, след като шут на Джейкъб Мърфи се отби в нея. При добваката Мигел Алмирон не успя да преодолее Давид де Хеа.

“Нюкасъл” вече е предпоследен в класирането, имайки точка повече от “Норич”.

“Манчестър Юнайтед” е седми, като е на седем  точки от топ 4, но отборът има да изиграе и отложени срещи.