650 Views

Двубоят завърши 2:0, като головете отбелязаха Пиерос Сотитриу от дузпа и резервата в тази среща – Мавис Чибота.

Мачът не предложи кой знае колко стойностен футбол.

В 9-ата минута Амос Юга отправи силен удар – над вратата на Сержиньо  Падт.

Две  минути по-късно Кирил Десподов центрира, там Сотириу игра добре с глава, топката мина на няколко сантиметра от целта.

В 28-ата минута Греъм Кери стреля мощно от пряк свободен удар, но Сержиньо  Падт показа класа и изби с вещина.

В началото на втората част вратарят отново демонстрира рефлекс, след като изби изстрел от близо на Томас Лам.

В 75-ата минута Каули премина през голяма част от отбраната на “ЦСКА-София” и подаде за Мавис Чибота, който бе фаулиран от Федерико Варела в наказателното поле. Последва дузпа, реализирана от Пиерос Сотириу.

В 93-ата минута Чибота получи добър пас от свой  съотборник, излезе сам срещу Густаво Бусато и го преодоля.

Така, “Лудогорец” надви “ЦСКА-София” и удари сериозно по самочувствието на “червените”!

Разликата между двата отбора в класирането е седем точки.

“Лудогорец  гостува на “Армията” в средата на декември, когато тимовете ще изиграят отложената среща помежду си.

Стартови състави:

“Лудогорец”: 1.  Сержиньо   Падт, 4. Сисиньо, 5. Георги Терзиев, 6. Шакил Пинас, 8. Клод Гонсалвеш, 10. Елвис  Ману, 11. Кирил Десподов,  19. Пиерос Сотириу, 23. Мануел Шоу , 30. Игор Пластун, 64. Доминик Янков .

“ЦСКА-София”: 1. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов, 18. Брадли Мазику, 2. Юрген Матей , 29. Томас Лам, 21. Амос Юга, 3. Жеферсон Телеш  8. Греъм Кери, 10. Георги Йомов, 30. Яник-Сони Вилдсхут, 9. Жорди Кайседо .