- БГ Футбол, Национален отбор, Футбол

Нидерландия обърна България при младежите

229 Views

Квалификацията за Евро 2023  завърши 2:1

Мартин Минчев откри резултата, но през втората част домакините реализираха две попадения.

Ето какво още съобщи сайтът на БФС:

“Младежкият национален отбор на България изигра силен двубой и може да съжалява, че не взе поне точка от гостуването си на Нидерландия (1:3) в квалификационен мач от група Е за Евро 2023. Младите „лъвове“ поведоха в резултата на стадион „Янмар“ в Алмере чрез Мартин Минчев, но домакините успяха да обърнат не без помощта на съдийската тройка от Германия, която призна второто попадение за „лалетата“, въпреки че топката бе напуснала пределите на терена преди реализирането му. Сериозни съмнения за същото останаха и при ситуацията, при която бе отсъдена дузпа в полза на Нидерландия в края на мача.
България започна много мотивирано двубоя и, напук на териториалното надмощие на домакините, през първата част създаде повече чисти ситуации. В 20-тата минута Минчев бе изведен от Виктор Попов по десния фланг и изненада вратаря на съперника с изстрел в близкия ъгъл за 0:1. Голът вдъхнови нашите, които заиграха още по-спокойно, и можеха да стигнат до второ попадение. В 37-тата минута Виктор Попов се пребори със защитник на домакините пред наказателното поле, но опасният му удар мина съвсем близо край гредата.
Натискът на „лалетата“ даде резултат секунди след това, когато Дамян Христов изби удар на Тимбер, но топката се озова у Маатсен, който реализира на празна врата.
Втората част започна неприятно за възпитаниците на Александър Димитров, които откровено бяха ощетени от рефера Саша Щегеман. Ван де Вен центрира отляво, след като топката бе напуснала терена, но това остана незабелязано от германския съдия. Христов успя да избие в краката на Зиркзее, който вкара второто попадение за Нидерландия.
Този епизод не сломи българския тим, но „лъвовете“ вече по-трудно успяваха да стигат до наказателното поле на съперника. В края Нидерландия вкара и трети гол от дузпа, като при пробива на Екеленкамп преди отсъждането й реферите не маркираха явен тъч за България.
България U21 е на пето място в квалификационна група Е с 6 точки от 5 мача. Във вторник, 16 ноември, нашият тим посреща Молдова в София.
Съставът на България: 12. Дамян Христов, 2. Виктор Попов, 18. Атанас Чернев, 20. Симеон Петров, 19. Митко Митков (85 – 3. Йоан Стоянов), 6. Валентин Антов, 5. Йоан Бауренски (59 – 22. Марин Петков), 8. Илия Груев, 14. Филип Кръстев (85 – 10. Велислав Василев), 17. Силвестър Джаспър (68 – 15. Мартин Атанасов), 11. Мартин Минчев (85 – 21. Денислав Ангелов).
Селекционер: Александър Димитров.
Голмайстори: 0:1 Минчев 20, 1:1 Маатсен 38, 2:1 Зиркзее 46, 3:1 Зиркзее 90-д”.

Автор: SPORTS24 – Спортни статии и анализи Снимка: bfunion.bg