“Уест Хям” удари “Ливърпул”

154 Views

“Уест Хям” удари “Ливърпул”.

Мачът завърши 3:2, като   в голямата си част, той  бе равностоен.

Още в 4-ата минута Пабло Форналс центрира топката  от корнер, а вратарят на гостите – Алисон, я пипна с ръка и тя влезе в мрежата.

“Ливърпул” изравни в края на първата част.  Трент Александър-Арнолд изпълни чудесно пряк свободен удар и реализира – 1:1.

В 50-ата минута Крейг  Доусън уцели греда за “чуковете”,  след като игра чудесно с глава.

Садио Мане пък отговори с хубав шут, който обаче бе спасен от Лукас Фабиански.

В 67-ата минута Джарет Боуен тръгна напред и подаде на Форналс, чийто изстрел не бе силен, но Алисон се заблуди и не можа да реагира – 2:1.

В 74-ата минута Боуен центрира от корнер, а там Курт Зума се извиси над всички и отбеляза с глава – 3:1.

В 83-ата минута Дивок Ориги върна гостите в двубоя, той отбеляза с хубав удар отблизо.

В 91-ата минута Садио Мане опита да вкара с глава –  неточно.

Така, “Уест Хям” удари “Ливърпул”. Тимът на Дейвид Мойс е трети в класирането с 23 точки. Толкова има и “Ман Сити”, който е втори. “Ливърпул” се намира на четвърта позиция с точка по-малко.

Днес пък “Тотнъм” и “Евертън” завършиха 0:0 в дебюта на Антонио Конте начело на “шпорите”. Разбира се, говорим само за дебют във Висшата лига, тъй като отборът надви “Витес” с 3:2 в Лигата на Конференците. Тогава, Конте дебютира  официално.

“Арсенал”  продължи добрата си серия, след като победи “Уотфорд” с 1:0.

“Челси” направи изненадващо равенство срещу “Бърнли” –  1:1.

“Норич” пък победи “Брентфорд” с 1:2, но много изненадващо клубът  реши да освободи мениджъра – Даниел Фарке.