“ПСЖ” обърна “Лил” в Лига 1

166 Views

“ПСЖ” обърна “Лил” в Лига 1.

Двубоят завърши 1:2.

За домакините през първата част се разписа Джонатан Дейвис,  но през втората Маркиньос и Анхел ди Мария донесоха обрата за парижани.

Йълмаз можеше да отбележи още във 2-ата минута, когато, той излезе сам срещу Джанлуиджи Донарума. Италианецът изби.

“Лил” продължи да атакува настоятелно, като в 31-ата минута Борак Йълмаз изведе с добър пас Джонатан Дейвис, който не сгреши за 1:0.

Малко преди края на първата част Анхел Ди Мария и Лео Меси опитаха да изравнят, но техните шутове минаха много над вратата.

На почивката Меси почувства болка и бе заменен от Мауро Икарди.

В 50-ата минута Дейвис стреля много опасно, Донарума отрази с вещина.

В 59-ата минута Анхел ди Мария бе на косъм да вкара, но вратарят – Иво Гърбич, улови.

В 74-ата минута аржентинецът бе изведен на фланга и центрира за Маркиньос, който отблизо направи резултата равен.

Малко по-късно Неймар опита шут от границата на наказателното поле, топката отиваше към мрежата, там обаче  бранител на “Лил” я извади в корнер.

В края на мача Анхел ди Мария донесе успех на своя отбор, след като крилото направи много бързо двойно подаване с Маркиньос и стреля безпощадно с левия крак, не оставайки шанс за реакция на Иво Гърбич.

“ПСЖ” е лидер в класирането с 31 точки, 10 повече “Ланс”, който е с мач по-малко. “Лил” е на 11-ата позиция с 15 точки.