“Лудогорец” победи “Ботев” Пловдив в много атрактивен мач

493 Views

“Лудогорец” победи “Ботев” Пловдив в много атрактивен мач.

Двубоят завърши 1:3.

Тодор Неделев откри за “канарчетата”, но Алекс Сантана, Пиерос Сотириу и Жордан Икоко обърнаха двубоя.

Още в 4-ата минута Доминик Янков сбърка при изнасянето, топката стигна до Реда Рабей, който намери  Тодор Неделев, той не сбърка за 1:0.

В следващите минути Кирил Десподов направи някои сериозни пропуски. Първо, той бе добре изведен от Мавис Чибота, но вложи твърде много сила в удара си и той прелетя над вратата.

После пък шутрира право в гърдите на Георги Аргилашки.

Иначе, в 20-ата минута Тодор Неделев стреля – неточно.

В 24-ата минута Алекс Сантана изравни с невероятно добре насочен изстрел от над 20 метра.

Веднага след попадението Доминик Янков уцели греда.

Полувремето  завърши  с положение за “Ботев”. Топката бе центрирана за Дилан Мертенс, но играчът не я отигра добре от воле.

Домакините удариха греда в началото на втората част, дело на Реда Рабей.

В 55-ата минута Мавис Чибота обърна отлично фронта на атаката, а на пътя на подаването бе Пиерос Сотириу. Кипарецът отбеляза. Първоначално страничният съдия вдигна засада на Чибота ,     но решението се отмени със съдействието на ВАР.

Само секунди след това Дилан Мертенс получи втори жълт  картон, тъй като посегна опасно към Алекс Сантана  и остави тима си с 10 човека.

В 90-ата минута  Жордан Икоко вкара трети гол за “Лудогорец”. Това се случи след добър пас на резервата – Бернард Текпетей.

Така, “орлите” дръпнаха с 4 точки на върха пред “ЦСКА-София”. “Ботев” е трети в класирането.