“Реал” Мадрид надхитри “Барселона” в голямото дерби на Испания

282 Views

“Реал” Мадрид надхитри “Барселона” в голямото дерби на Испания.

Мачът завърши 1:2.

В началните минути “Барселона” успя да наложи натиск, но без да създаде чисти положения.

Малко след това “Реал” отговори с контра, подхваната  от Винисиус,  последва единоборство с Оскар Мингеса в наказателното поле, но дузпа не бе оттсъдена.

В 25-ата минута домакините изпуснаха много добър шанс за гол. Менфис Депай напредна хубаво по фланга и подаде за Сержиньо Дест, който стреля  много неточно.

В 32-ата минута “Реал” поведе. Дейвид Алаба изведе страхотно Родриго, той веднага видя Винисиус, а последният  върна за Алаба, а бекът с мощен шут откри 0:1.

Втората част бе по-спокойна, като “Реал” отбеляза втори гол чрез Лукас Васкес, а  в последните секунди – Серхио Агуеро реализира почетно попадение за “каталунците”.

Тимът на Карло Анчелоти е на върха в класирането с 20 точки, докато този на Роналд Куман е девети с 15.