Без Неймар и Меси: “ПСЖ” победи трудно “Анже”

202 Views

Без Неймар и Меси: “ПСЖ” победи трудно “Анже”.

Първият мач от кръга във френската Лига 1, завърши 2:1.

Маурисио Почетино бе оставил Неймар и Лео Меси извън групата на тима за двубоя.

В 18-ата минута съдията имаше всички основания да отсъди дузпа, тъй като Мауро Икарди напредна и бе изритан в наказателното поле, играта обаче продължи.

Фулджини отправи много мощен изстрел към вратата на домакините, но Джанлуиджи Донарума спаси.

В 36-ата минута Фулджини откри  за гостите, след като Софиан Буфал атакува по фланга и центрира за Фулджини, който реализира.

През втората част “ПСЖ” натисна. В 55-ата минута Рафиня стреля, като топката мина встрани от вратата.

В 69-ата минута парижани изравниха.

Мбапе центрира в наказателното поле, където Данило се извиси над всички и с глава направи резултата – 1:1.

Мауро Икарди имаше чудесна възможност да отбележи малко по-късно,  но неговият шут бе избит с вещина от Бернардони.

В последвалата атака нападателят засече центриране на Килиан Мбапе, там обаче Пиерик Капел игра с ръка. ВАР се намеси и реферът отсъди дузпа, която Мбапе вкара след безпощадно изпълнение.