- АТР, БГ Тенис, Тенис

Григор Димитров направи чудовищен обрат срещу Даниил Медведев и е на четвъртфинал в “Индиън Уелс”!

371 Views

Българинът победи късно снощи  световния №2 – 4:6, 6:4,  6:3.

Мачът започна  лошо за Григор, който бе пробит още в първия гейм. Този пробив се оказа достатъчен за Медведев да спечели частта – 4:6, но нашият тенисист показа добра игра и това означаваше, че вторият сет ще предложи интрига.

Втората част започна по подобен начин на предходната – с пробив за руснака. Този път нашенецът показа воля и върна веднага равенството  в геймовете. За съжаление, последва нова лоша серия, като Медведев поведе с 1:4 гейма и бе много близо до успеха.

Григор Димитров показа изключителна психика и направи обрат от 1:4 до 6:4, а в геймовете докрая на сета, той спечели 28 от 34 разиграни точки! Нещо, което дори  световният №1 –  Новак Джокович,   не е постигал!

В решителната част Димитров диктуваше темпото и без особени затуднения затвори двубоя – 6:3!

Добрата игра на хасковлията се дължи на работата с неговия треньор – Данте Ботини, поне така твърдят специалистите.

По-късно днес бившият №3 в света ще играе срещу поляка – Хуберт Хуркач, двамата  нямат изиграни срещи на ниво ATP досега.

Турнирът в “Индиън Уелс” е част от сериите “Мастърс”. Победителят в него печели 1000 точки за Световната ранглиста!