- Европейски футбол, Лига на нациите, Футбол

Индивидуалната класа на Франция се оказа решаваща във финала на турнира “Лига на нациите”!

446 Views

“Петлите” победиха с 2:1 Испания и спечелиха състезанието.

Мачът бе равностоен.

Головете за Франция отбелязаха Килиан Мбапе и Карим Бензема, а за “Ла  Фурия”   се разписа Микел Оярсабал.

Двубоят се игра на “Сан Сиро” в Милано.

Франция създаде първото чисто  положение в двубоя.  Чуамени пусна добър изведащ пас за Карим Бензема, нападателят пое топката, но се забави и подаването му  му бе блокирано  от Сесар Аспиликуета.

В 12-ата минута Испания отговори. Феран  Торес подаде за Пабло Серабия, шутът на последния бе слаб, топката отиде право в ръцете на Уго Лорис.

В 37-ата минута Маркос Алонсо стреля от пряк свободен удар –  встрани от вратата.

Докрая на първото полувреме голови полежения липсваха. Полувремето бе абсолютно равностойно.

В 63-ата минута Пол Погба напредна с топка в крака подаде за Карим Бензема, а той веднага видя  Тео Ернандес, чийто удар разтресе гредата.

Само минута по-късно Испания поведе.

Микел Оярсабал бе изведен в наказателното поле и с изстрел по диагонала вкара за 1:0.

Две  минути  по-късно   Франция изравни. Карим Бензема получи хубав пас от Пол Погба и с хубав шут реализира –  1:1.

В 80-ата минута Тео Ернандес изведе на отлична позиция   Килиан Мбапе. Нападателят не сбърка и донесе пълен обрат за своя тим.

В 87-ата минута Марскос Алонсо намери Оярсабал, който стреля, но Лорис изби с една ръка.

Така,  Франция спечели турнира “Лига” на нациите на УЕФА”.  Трети  се класира отборът на Италия, който по-рано надви Белгия с 2:1.