- БГ Футбол, Европейски футбол, Мондиал, Национален отбор, Футбол

589 Views

Безидейна България падна от Литва и загуби шансове за класиране на Световното догодина.

Тимът на Ясен Петров загуби с 1:3.

В 13-ата минута Петко Христов бе фаулиран в наказателното поле, последва дузпа, която  обаче Димитър Илиев изпълни много слабо и Шеткус спаси лесно.

В 18-ата минута Новиковас отне топката и пусна хубав пас за Ласицкас, който реализира за 1:0.

В 25-ата минута Тодор Неделев шутира опасно, но отново Шеткус изби.

В 39-ата минута отново вратарят парира удар на Кирил Десподов.

Второто полувреме премина под диктовката на домакините, но  Кирил Десподов изпълни чудешно пряк свободен удар в 64-ата минута изравни.

Последваха спокойни минути до 80-ата, когато шут на футболист от Литва се отби в гредата.

Малко след това Фьодор Черних отбеляза отблизо за 2:1, а след още 2 минути вкара и трети гол за своя отбор. Този път с глава.

Нашият тим е 4-ти в групата с 5 точки и загуби всякакви шансове за класиране на Световното първенство догодина.

Автор: SPORTS24 – Спортни статии и анализи Снимка: Facebook, Team Bulgaria