След невероятна драма: Франция обърна Белгия и е на финал в Лигата на нациите

287 Views

След невероятна драма: Франция обърна Белгия и е на финал в Лигата на нациите.

Мачът завърши 3:2, а Франция изоставаше с 0:2 на полувремето.

В 4-ата минута Ромелу Лукаку достави чудесно центриране за Кевин де Бройне, той стреля от воле, но Уго Лорис показа класа и изби.

В 23-ата минута Бенжемен Павар и Антоан Гризман направиха страхотно двойно подаване, топката стигна до Килиан Мбапе, който стреля, Тибо Куртоа спаси.

В 37-ата минута Белгия поведе. Яник Ферейра Караско показа много добра скорост. Навлезе в наказателното поле и с плътен шут вкара за 0:1.

Малко след това Лукаку отправи неспасяем удар и направи резултата 0:2.

В 62-ата минута Мбапе проби по фланга и пусна успореден пас за Антоан Гризман, който не успя да отбележи от близко разтояние.

Само минута по-късно  Карим Безема пое топката с гръб към вратата и с обръщането намали – 1:2.

В 67-ата минута Юри Тилеманс ритна Антоан Гризман в наказателното поле. Последва дузпа, отсъдена с помощта на ВАР, която  Мбапе превърна в гол.

В 87-ата минута попадение на Ромелу Лукаку бе отменено, тъй като нападателят се намираше в засада.

В 90-ата минута Пол Погба изпълни чудесно пряк свободен удар, като топката се отби в гредата.

Все пак Тео Ернандес донесе победата на “петлите”. Бекът напредна по терена и с прецизно изпълнение прати Франция на финал, а там Килиан Мбапе и компания ще се изправят срещу Испания.