- Sesame Купа на България, БГ Футбол, Футбол

502 Views

Без да блести: “Лудогорец” е на осминафинал за Купата на България , плюс жребий за осминафиналите.

Шампионите победиха “Спартак” Варна с 0:1, а единственият гол реализира Ихиньо Марин, който се разписа от дузпа в 45-ата минута.
Още във втората минута Дорин Ротариу стреля, но Станислав Нистров спаси.

В 26-ата минута Цветан Илиев застраши вратата на гостите, Кристиан Кахлина изби.

Нисторов спаси последователни удари на Ихиньо Марин и Доминик Янков в 37-ата минута.

В 45-ата минута Доминик Янков бе фаулиран в наказателното поле, последва дузпа, която Ихиньо Марин отбеляза.

В 63-ата минута Генади Луго  центрира за Георги Бабалиев, неговият удар с глава бе неточен.

Трябва да отбележим, че дебют за “Лудогорец” направи халфът – Мануел Шоу, а шанс за изява получиха юношите на “орлите” – Петър Георгиев и Илкер Будинов.