Григор Димитров записа втора поредна победа в Синсинати

141 Views

Григор Димитров записа втора поредна победа в Синсинати.

Нашенецът надигра Александър Бублик с 2:0 сета.

Ето какво съобщи сайтът на родната федерация по тенис:

“Григор Димитров се класира за третия кръг на Мастърса в Синсинати. Българинът победи с 6-3, 7-5 Александър Бублик (Казахстан), от когото загуби през юли на “Уимбълдън”. Това беше първи успех за Димитров над този опонент в общо третия им сблъсък. Вчера Григор елиминира и Роберто Баутиста-Агут с 6:3, 6:4. Димитров е шампион в Синсинати от 2017 година и сега си пролича, че това е един от любимите му турнири. В спор за място на четвъртфиналите българинът ще срещне водача в схемата Даниил Медведев или представителя на домакините Макензи Макдоналд.

Първият сет стартира лошо за Димитров, който допусна пробив в първия гейм, но последва мигновен рибрейк за 1:1. В шестия гейм Гришо стигна до нов пробив, който му бе достатъчен, за да затвори първата част.

Вторият сет се развиваше без пробиви до 11-ия гейм. Тогава  Бублик изостана с 0-40 на собствен сервис. При третия си шанс Григор успя да стигне до решителен брейк. Димитров бе концентриран максимално и затвори срещата с гейм на 15″.