- Европейски футбол, Европейско първенство, Футбол

Италия е шампион на Европа след изключителна драма с дузпи

290 Views

Италия е шампион на Европа след изключителна драма с дузпи.

Финалът на Евро 2020 завърши 1:1 в редовното време и продълженията, а при дузпите селекцията на Роберто Манчини спечели с 3:2.

Още във 2-ата минута Люк Шоу откри резултата. Трипиър центира, там Жоржиньо изпусна Шоу и отбеляза – 0:1.

След попадението Англия се прибра и не допускаше положения пред своята врата.

Верати отправи слаб шут, който беше уловен от Джордан Пикфорд.

В 52-ата минута Федерико Киеза влезе навътре и стреля опасно, но вратарят на “трите лъва” изби.

В 67-ата минута Леонардо Бонучи израви. Марко Верати игра с глава след конер. Топката се отби в гредата, като Бонучи добави за за 1:1.

Така се стигна до продължения, в които Англия доминира, но не създаде положения за гол.

При дузпите за “адзурите” пропуснаха Андреа Белоти и Жоржиьо, докато за символичните гости от бялата точка сгрешиха Букай Осака, Джейдън Санчо и Маркъс Рашфорд.

Това е втора еевропейска титла на Италия. Първата е завоювана през 1968 г. Англия пък все още няма това отличие във витрината си.

Евро 2020 ще се запомни с многото автоголове – цели 11, което е абсолютен рекорд на европейски първенства.