Италия победи Испания след драма с дузпи и е на финал на Евро 2020

294 Views

Италия победи Испания след драма с дузпи и е на финал на Евро 2020.

Полуфиналът завърши 1:1 в редовното време .

Мачът започна равностойно, като първата  ситуация бе за Испания. Педри изведе Оярсабал, който не уцели вратата.

Тимът на Луис Енрике  продължи да доминира, но без да създаде сериозни положения.

Емерсон пък можеше да вкара за Италия в 45-ата минута, той обаче стреля твърде слабо.

В 53-ата минута Федерико Киеза шутира опасно, Унай Симон изби.

В 60-ата минута Киеза откри резултата. След много бърза контра топката стигна до него, а италианецът с техничен изстрел  не сбърка за 1:0.

В 67-ата минута Киеза подаде на резервата Доминко Берарди, чийто изпълнение беше спасено от Унай Симон.

В 80-ата минута влезлият като смяна  Алваро Мората изравни, след като направи чудесно двойно подаване с Дани Олмо и завърши атаката – 1:1.

До края на редовното време нямаше голове, като в продълженията също не паднаха попадения.

При дузпите  Италия показа по-здрави  нерви и спечели с 4:2, като особено  изпълненията на Леонардо Бонучи и Жоржиньо бяха от световна класа. Алваро Мората пропусна решаваща дузпа за своя отбор.

“Адзурите” чакат на финал Дания или Англия, които играят днес от 22:00 часа.