- Европейски футбол, Европейско първенство, Футбол

272 Views

Украйна попари Швеция с гол в последните секунди и е последният четвъртфиналист на Евро 2020.

Мачът завърши 2:1 след продължения.

Яремчук създаде първото положение в двубоя. Той стреля в 11ата минута, но Робин Осен изби.

Исак отговори с добър шут – встрани от целта.

Така се стигна до 27-ата минута, тогава Ярмоленко видя Олександър  Зиченко и веднага му подаде. Играчът на “Ман Сити” не сбърка за 1:0.

Ларсон отправи много добър изстрел към вратата  на Украйна , Бушчан показа рефлекс и спаси.

Емил Форсберг изравни резултата в 43-ата минута. Той отправи много мощен удар, като се получи рикошет в противников играч и топката навести мрежата – 1:1.

Сидорчук можеше да изведе напред своя тим, но изпълнението му срещна гредата. Това се случи в 55-ата минута.

Докрая на редовното време липсваха положения за гол и се стигна до продължения.

В 98-ата минута Маркус  Даниелсон остави Швеция с човек по-малко.  Шведът игра много грубо срещу Артьом Довбюк и логично получи директен червен картон.

В 120-ата минута Украйна опита последна атака. Топката беше центрирана, а там беше Довбюк, който реализира с глава и прати отборът на четвъртфинал срещу Англия.

Четвъртфиналите на Евро 2020 започват на втори юли.