Украйна победи Северна Македония на Евро 2020

239 Views

Украйна победи Северна Македония на Евро 2020.

Мачът завърши 2:1 .

В 7-ата минута Руслан Малиновски шутрира отлично, но вратарят на Северна Македония изби.

Елиф Елмас опита удар  за западните ни съседи в 16-ата минута – твърде неточен.

В 29-ата минута Ярмоленко вкара за Украйна след  корнер, получавайки добър пас от Караваев.

Само 5 минути по- късно тимът на Андрий Швевченко вече водеше с 2:0. Яремчук получи перфектен пас и излезе сам срещу Димитревски, като реализира.

В края на първата част Горан Пандев прати топката в мрежата на съперника, но ветеранът се намираше в очевидна засада и голът се отмени.

Адеми беше изведен чудесно от Горан Пандев и стреля – Димитревски изби.

В 55-ата минута Северна Македония получи право да изпълни дузпа. Трайковски стреля чудесно, топката се отби от гредата, след което достигна до Горан Пандев, който беше фаулиран в наказателното поле и последва дузпа , която беше изпусната от Алиоски, но топката се върна в него и той намали резултата – 1:2.

Въпреки, че малко по-късно пропусна дузпа, Украйна запази своята преднина до края на двубоя.

Отборът има еднакви точки с Австрия и Нидерландия, като тази вечер селекцията на Франк де Бур играе именно с Австрия. Северна Македония е на дъното в групата с 0 точки.