- АТР, БГ Тенис, Голям шлем, Тенис

Болки в гърба принудиха Григор Димитров да се откаже от “Ролан Гарос”

219 Views

Болки в гърба  принудиха Григор Димитров да се откаже от “Ролан Гарос”.

Хасковлията  беше много близо до победата срещу Маркос Хирон, но в четвъртия сет  почувства сериозна болка и се отказа.

Първата част премина лесно за нашенеца, като той я спечели с добра игра и резултат 6:2.

Вторият сет беше далеч по-оспорван.

Хирон показа, че може да окаже съпротива на своя противник и до 3:3 сетът беше равностоен.

Тогава Григор направи пробив, който се оказа решаващ за развитието на частта и тя завърши 6:4 в негова полза.

В третата част българинът имаше преднина от 5:1 гейма и три възможности да затвори мача, но точно тогава се появи болка в гърба, която попречи  на първата ни ракета да стои нормално на корта.

Маркос Херон спечели третата част с 5:7.

Болката на Гришо така и не отшумя и при 0:3 в четвъртия сет тенисистът се отказа.

Доминик Тийм също напусна надпреварата в Париж, след като изненадващо загуби от Пабло  Андухар – 6:4, 7:5, 3:6, 4:6, 4:6.