“Челси” спечели Шампионска лига за втори път в своята история

299 Views

“Челси” спечели Шампионска лига за втори път в своята история.

“Сините” надвиха “Ман Сити” с 0:1 във финалната битка .

Голът вкара Кай Хаверц в 43-ата минута.

Отборът на Томас Тухел показа изключителна дисциплина в защита и блокира почти всички възможности за гол на противника .

В първите 10 минути на двубоя липсваха положения пред двете врати, като отбраните на “Манчестър Сити” и “Челси” действаха отлично.

В 14-ата минута Бен Чилуел направи пробив по фланга и центрира за Тимо Вернер, който стреля право в обсега на Едерсон.

Малко след това Н’Голо Канте игра с глава, но не натисна добре топката и тя излезе в аут.

В първите 20 минути  определено “Челси” беше по-активният отбор.

В 39-ата минута Тиаго Силва се контузи и Андреас    Кристенсен го замени.

Три минути по-късно Кай Хаверц получи извеждащ  пас  от Мейсън Маунт,    преодоля Едерсон и реализира за 0:1!

Така завърши първото полувреме.

В 59-ата минута Антонио Рюдигер влезе в единоборство с Кевин де Бройне. Белгиецът се контузи, а на негово място се появи Габриел Жезус.

В 63-ата минута  Хосеп Гуардиола замени Бернардо Силва. В игра влезе Фернандиньо.

Томас  Тухел вкара  на терена  Кристиан Пулишич на мястото на  Тимо Вернер. Това се случи в 66-ата минута.

В 73-ата минута Кай Хаверц изведе  Пулишич, той шутира встрани от целта.

В 77-ата минута Серхио Агуеро замени Рахим Стърлинг.

В 80-ата минута Матео Ковачич получи шанс за изява, сменяйки Мейсън Маунт.

Дълбоко в добавеното време Рияд Марез стреля технично, но ударът му мина малко над горната греда.

Така с много дисциплинирана игра “Челси” спечели Шампионска лига за втори път в своята история, след като го стори и преди 9 години, побеждавайки “Байерн” Мюнхен с дузпи.

Автор: SPORTS24 – Спортни статии и анализи Снимка: Facebook